Přejít k hlavnímu obsahu
x

Rozdíly mezi hydrogenovou vodou a alkalickou vodou

Rozdíly mezi hydrogenovou a alkalickou vodou

Rozdíly mezi hydrogenovou vodou a alkalickou vodou

Rozdíly mezi generátory, které generují hydrogenovou vodu a generátory, které generují pouze alkalickou vodu!

Alkalická voda vyrobená remineralizací je charakterizována pH vyšším než 8, a jsou v ní rozpuštěné alkalické minerály, ale obvykle má záporné ORP,ale nemá rozpuštěný aktivní vodík. Konvenční ionizátory alkalické vody byly vyvinuty o Desetiletí dříve, než byla známa důležitost plynného vodíku, takže jejich návrh byl optimalizován tak, aby poskytoval alkalickou vodu, nikoli vodu s rozpuštěným vodíkovým plynem. Ve skutečnosti mohou některé ionizátory vody vytvářet alkalickou vodu s velmi vysokým pH, ale bez detekovatelného množství vodíkového plynu.

I když tyto ionizátory produkují záporné hodnoty ORP, neznamená to, že ionizovaná voda má vysoký obsah vodíku. Ve skutečnosti jsou některé ionizátory vody schopné produkovat vysoké alkalické pH, a proto z výroby "produkují" nějaký vodík, ale koncentrace vodíku ve vodě může být menší než 0,05 ppm(50ppb), což je pod nejnižší terapeutickou úroveň. Terapeutické účinky pocházejí z molekulárního vodíku rozpuštěného ve vodě a nikoli ze zvýšení pH.

Hydrogenovaná voda získaná elektrolýzou (průchod elektrického proudu přes vodu) je nejvhodnější metoda pro snadné a bezpečné získání molekulárního vodíku do vody. Elektrolýza rozděluje molekulu vody (vodu) na atomy (O2 a H2) a rozpouští je ve vodě. Výhody hydrogenované vody jsou odvozeny od rozpuštěného molekulárního vodíku (H2)ve vodě.
Hydrogenová vody se vyznačuje tím, že je bohatá na vodíkH2 (1000ppb) a má záporný redukční potenciál oxid (ORP), který může působit proti negativnímu reaktivnímu kyslíku (kyslíkovým iontům, volným radikálům a peroxidům jak anorganickým a organickým).
Hydrogenovaná voda je přirozený a neškodný antioxidant, který zlepšuje naše zdraví, zabraňuje onemocnění, podporuje hydrataci našich buněk a zpomaluje stárnutí.

 

PH hydrogenované vody:

Živé předměty jsou extrémně citlivé na pH a pracují nejlépe (s výjimkou některých částí trávicího systému), když jsou řešení téměř neutrální. Většina buněk v našem těle (kromě buněčného jádra) má pH přibližně 6,8. Krevní plazma a další tekutiny, které obklopují buňky těla, mají pH přibližně 7,3. Důležitost pH je taková, že existují četné mechanismy, které napomáhají stabilizaci tělesných tekutin, takže buňky nepodléhají značné fluktuaci pH.
WHO(světová zdravotnická organizace) doporučuje, aby optimální pH vody, kterou pijeme, bylo mezi 6,5 a 8 a není vhodné pít vodu mimo tento rozsah!. Důvod je otázkou rovnováhy. Voda, která je příliš kyselá nebo příliš alkalická, může být škodlivá pro lidské zdraví a vede k nutriční nerovnováze. Dokánáno je to výzkumy. Předpokládá se, že pH má významný vliv na mitochondriích buněk (organely, jejichž hlavní funkcí je buněčné dýchání a výroba energie), tak, že normální buňky umírají ve velmi alkalickém prostředí (zvýšená buněčná pH) , kvůli změně funkce mitochondrií.
Hydrogenovaná voda má téměř neutrální pH (mezi 7,2 a 7,9, podobně jako u našeho těla). Ačkoliv není alkalický, je velmi Aktivní , protože bojuje proti kyselosti našeho těla při boji proti jeho hlavní příčině, což je oxidace.

 

Škodlivé sloučeniny (chlor, ozon):

Existují ionizátory, které vyrábějí dva druhy vody (například Kangen): alkalickou vodu
(k pití) a vodu s ph 11,5 (k dezinfekci a sterilizaci). Druhá látka se získává hlavně z kyseliny chlornaté - plynného chloru a ozonu - který se objevuje v procesu elektrolýzy, když ovlivňuje chloridové ionty.